بررسی گروه رایحه های آروماتیک یا Citrus

  • نمایش : ۲٬۸۱۸ دفعه
گروهی که امروز در بین رایحه های مردانه قصد بررسی آن ها را داریم ، خانواده ی مرکبات یا Citrus هستند .

عطرهای این گروه اغلب بسیار مورد توجه جوان ها و نوجوان ها هستند . این گروه بویایی از زمانی دور وجود داشته است و همچنان در عطر سازی اما به روشی مدرن تر از قبل مورد استفاده قرار می گیرد .

ترکیبات این عطرها متشکل از رایحه لیمو ، پرتقال ، ترنج ، گریپ فروت و نارنگی است که در عطرهای مردانه با رایحه های آروماتیک و تند ترکیب می شوند و در عطر های زنانه با رایحه گل ها ترکیب شده و رایحه های بسیار دلنشینی را به وجود می آورند . از عناصر دیگری هم مثل شکوفه های پرتقال ، دانه ها یا روغن بهار نارنج نیز در این ترکیبات استفاده می شود . به همین دلیل یکی از ویژگی های این عطرها با طراوت بودن و خنک بودن آن هاست .


این گروه در عطرهای مردانه به دو زیر مجموعه تقسیم می شوند :

1 ) مرکبات - آروماتیک یا Citrus - Aromatic : عطرهایی که در این دسته قرار می گیرند ، بسیار خنک هستند و حالتی مثل بوی هوای سرد زمستان از آن ها استشمام می شود . بعضی از آن ها فاقد طعم شیرین هستند ، اما در انواعی دیگر به شدت رایحه شیرین آشکار است . در این دسته از عطرها ، رایحه های " مردانه-زنانه " بسیار یافت می شود که هم مردان و هم زنان می توانند از آن ها استفاده کنند . عطر مشهور CK one از Calvin Klein در این دسته قرار می گیرد .


2 ) مرکبات - غنی شده یا Citrus - Gourmand : منظور از مرکبات غنی شده ، ترکیب شدن رایحه مرکبات به همراه رایحه های وانیل یا کارامل است . به شدت بوی میوه با طعمی شیرین مزه از آن ها استشمام می شود . عطرهای این گروه رایحه ای شادی بخش دارند و بسیار برای جوانان توصیه می شوند .