جک فروت

  • نمایش : ۵۳۵ دفعه
جک فروت Jackfruit

جک فروت درختی است که متعلق به تیره Mulberry می باشد . این درخت بومی آسیاست اما در مناطق استوایی آفریقا ، هند و آمریکای جنوبی نیز یافت می گردد . نام این میوه مشتق از زبان مالایی ( chakka ) و پرتغالی است .

میوه جک فروت جزو بزرگ ترین میوه‌ های جهان به حساب می‌آید . وزن میوه‌ های این درخت به بیش از سی و شش کیلو گرم و طول آن به بیش از نود سانتی متر می‌رسند . 


برخی جک فروت را خام استفاده می کنند اما کنسرو آن بهتر است . بعضی هم آن را مانند چیپس سیب زمینی در روغن تف می دهند . در کشورهای هند ، بنگلادش ، سری لانکا ، اندونزی ، کامبوج و ویتنام ، از این میوه در طبخ غذا استفاده می کنند و یا آن را آب پز کرده و به عنوان غذای اصلی استفاده می کنند . در مالزی جک فروت را با شیر نارگیل پخته و همراه برنج می خورند .

میوه جک فروت در صنعت بستنی سازی ، شیرینی و دسر کاربرد بسیاری دارد . 

در هند از برگ آن به عنوان بشقاب استفاده می کنند . در کل این میوه می تواند به صورت کال و نارس ، رسیده ، پخته شده و خام مصرف گردد . جک فروت دارای طعمی شیرین و بسیار لطیف است . 

رایحه این میوه تا حدودی یادآور موز و آناناس می باشد . طعم این میوه شیرین و شبیه آناناس می باشد اما کم آب تر از آن است . پوست سختی دارد که وقتی باز شود ، میوه های نارنجی درون آن قرار دارد . 

جک فروت سرشار از پتاسیم است و در پایین آوردن فشار خون تاثیر به سزایی دارد . ریشه این درخت برای کسانی که از بیماری آسم رنج می برند ، اثر شگفتی دارد . این میوه منبع خوب ویتامین ها ، پروتئین ها و کربوهیدرات ها می باشد . از آن جایی که این میوه دارای کالری کم و میزان چربی پایینی است ، برای افرادی که می خواهند لاغر شوند ، رژیم غذایی خوبی محسوب می گردد .