چگونه عطر دلخواه خود را انتخاب کنیم ؟

  • نمایش : ۱٬۱۷۹ دفعه
انتخاب عطر یکی از شخصی ترین و سلیقه ای ترین انتخاب هاست .

پیشنهاد ما به شما این است که فقط به احساس و ذائقه خود توجه نشان دهید ، چراکه عطر شما نشان دهنده شخصیت و سلیقه شماست . اغلب عطر شما در برگیرنده زوایای مخفی و پیچیده روح ، شخصیت و خواسته های شماست ، بنابراین در انتخاب آن دقت زیادی صرف کنید تا دچار تناقض نشوید .

قبل از خرید عطر دلخواه ، اشانتیون و یا نسخه مینیاتوری آن را تهیه و برای چند روز آن را امتحان کنید . چراکه پوست هر شخص بو و ترشح شیمیایی مخصوص به خود را دارد و بوی یک عطر روی پوست افراد مختلف ، رایحه  متفاوتی را ایجاد می کند .

برای امتحان بوی یک عطر ، هیچ گاه شیشه آن را مستقیما بو نکنید . چرا که فقط بوی الکل و پیش رایحه آن به مشام شما می رسد . همیشه عطر را روی پوست امتحان کرده و بعد از حدود ده الی پانزده دقیقه شروع به بررسی آن کنید . برای اطمینان از انتخابتان ، بهتر است که مسافتی را قدم بزنید تا محیط تاثیر خود را بر رایحه عطر بگذارد و بارها آن نقطه را بو کنید .

هیچ گاه بیشتر از سه عطر را در یک تست امتحان نکنید . چراکه غدد بویایی شما دچار اشتباه می شوند .

اگر شما از قبیل افرادی هستید که علاقمند به جمع آوری عطر و ادکلن می باشند ، حتما عطرهای خود را از بین انواع مختلف انتخاب کنید . به عنوان مثال : عطرهای خنک ، گرم ، مناسب روز و مناسب شب . چرا که ذائقه شما بنا بر فصل ، موقعیت ، آب و هوا و .... تغییر می کند .

سه دشمن اصلی عطر نور ، دمای بالا و رطوبت می باشند . پس عطر خود را اگر به مقدار کم استفاده می کنید ، در جعبه اصلی و به دور از گرما و رطوبت ( به خصوص حمام و دستشویی ) نگهداری نمایید .