گلابی

  • نمایش : ۵۳۸ دفعه
گلابی Pear

گلابی که نام دیگر آن امرود است ، درختی است با شکوفه های بسیار زیبا که از خانواده گلسرخیان می باشد . گلابی میوه ای بسیار خوش طعم و آب دار می باشد که شکل ظاهری کشیده ای دارد .

درخت گلابی ، درختی برگ ریز محسوب می گردد که در شرایط آب و هوایی مناطق سرد ، یعنی مکان هایی که زمستان‌ های سرد باعث برطرف شدن نیاز سرمایی زمستان آن می گردد ، قابل پرورش و کشت است . این میوه اصالتا متعلق به آسیای غربی ، اروپای شرقی و نواحی شمال غربی ایران است . 

گلابی معمولا عمر انبار کردن کمی دارد و به همین دلیل می بایست قبل از رسیده شدن کامل ، برداشت شود تا بشود آن را به راحتی به بازار رساند .

رنگ گلابی معمولا سبز یا زرد رنگ است و شکلی مخروطی دارد . طعم گلابی بسته به انواع آن می تواند ترش یا شیرین باشد .

این میوه سرشار از ویتامین های سی ، ای ، کلسیم ، آهن ، منیزیم ، روی و ... است . خوردن گلابی برای شادابی و طراوت پوست بسیار موثر است و حتی دانه های آن در دفع مواد زائد بدن تاثیر گذار می باشد . 

درخت گلابی در شرایط آب و هوای سرد از درخت سیب حساس تر می باشد . گل ها و شکوفه های درخت گلابی در فصل بهار مقداری زودتر از درخت سیب باز می شوند و به همین دلیل زودتر در معرض خطر آب و هوای سرد بهاره قرار می گیرند . در فصل تابستان ، درخت گلابی گرما را بیشتر از درخت سیب تحمل می کند . 

استفاده از میوه گلابی به صورت کمپوت و مربا بسیار رواج دارد . میوه ، برگ و پوست درخت گلابی در صنایع غذایی ، درمانی و آرایشی و بهداشتی مصرف می گردد .

رایحه گلابی ، رایحه ای ملایم و شیرین است .

حکیم برجسته ایرانی " ابوعلی سینا " گلابی یا کمپوت آن را برای اکثر بیماران مجاز دانسته و آن را " شاه میوه ها " خوانده اند .