• زمان : ۱۳۹۲/۱۱/۲۱،‏ ۲۱:۴۹
  • نمایش : ۷۱۹ دفعه
ترنج Bergamot

نت Bergamot Orange ميوه ای کوچک در ميان مرکبات است که روی درختان کوچکی به نام ترنج رشد می کند . اين ميوه حد وسط ليمو و نارنج سويل با گريپ فروت قرار می گيرد .

فراوری ترنج اغلب به Ioanio ، منطقه ساحلی ايالت Reggio Calabria در جنوب ايتاليا محدود شده است ، زيرا شرايط آب و هوايی و خاک ، مناسب کشت این محصول است . البته در ساحل عاج ، آرژانتين و برزيل نيز کشت می شود اما با کيفيت بالا ميوه نمی دهد . نام Bergamot از شهر ايتاليايي Bergamo که ابتدا روغن آن ، آن جا فروخته می شد و آن نماد شهر و منطقه ای دست نخورده است ، گرفته شده است . 

این میوه خوراکی نیست و برای روغن خاصی که دارد کشت می گردد . روغنی که از ترنج حاصل می گردد از پوست میوه رسیده به دست می آید و در صنعت عطر و ادکلن به دلیل داشتن شیرینی و طراوت آن استفاده می گردد . همچنین در ساخت چای طعم دار و ارل گری ، روغن های ماساژ ، ساخت شکلات ، درمان افسردگی و درمان مشکلات گوارشی از آن استفاده می گردد . 

رایحه آن رایحه ای میوه ای و شیرین است به همراه نتی معتدل از ادویه جات . روغن ترنج هم در ساخت عطرهای مردانه و هم در ساخت عطرهای زنانه استفاده می گردد و البته مورد استفاده آن در اغلب عطرها در نت ابتدایی می باشد .

این نت چه در عطرهای قدیمی و چه در ساخت عطرهای مدرن به نسبت های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد .