• زمان : ۱۳۹۲/۱۱/۲۵،‏ ۲۲:۱۴
  • نمایش : ۶۹۴ دفعه
توت فرنگی Strawberry

توت فرنگی که نام دیگر آن Fragaria می باشد و متعلق به دسته دوست داشتنی از گیاهان می باشد که به خانواده گلسرخیان وابسته است . 

این میوه شیرین ، قرمز و  آب دار ، رایحه ای متمایز از نت های سبز و میوه ای دارد و حتی می توان گفت تا حدودی کاراملی نیز هست و رایحه ای مشابه رایحه نت های ادویه ای و گل دار دارد . 

 

گل های این میوه ، گل هایی است به شکل سفید و نرم همراه با گلبرگ های تاجی شکل که از آن ها تعداد بسیاری توت فرنگی حاصل می شود . اکثر توت فرنگی های باغچه ای ، اغلب در زمین های سبز جنگل و طبیعت وحشی می روید .

اولین توت فرنگی های باغچه ای ، در بریتانیا و فرانسه کشت گردیده است که این موضوع از اواسط قرن هجدهم آغاز شده است . 

 

توت فرنگی بسیار ساده می تواند پرورش یابد . آن ها به آب و هوای خاصی نیاز ندارند و به راحتی باردهی مجدد کرده و تنها به مقداری فضای خالی در باغچه شما نیازمند است . 

 

انواع بسیار متعددی از توت فرنگی ها ، تعداد بسیار متفاوتی از کروموزوم ها را در اختیار دارند . انواعی که دارای تعداد زیادی از کروموزوم ها می باشند ، دارای بزرگ ترین میوه ها نیز می باشند . برخی از این گونه ها عبارتند از  " Pink Panda " ، " Ruby Red " و " Lipstick " . 

 

هنگامی که این میوه بسیار خوشمزه و خوش طعم در بازار ظاهر می گردد ، شکی نیست که باید فرا رسیدن فصل بهار را اذعان داشت . اکثر افراد به توت فرنگی علاقه دارند و از خوردن آن لذت می برند و البته این علاقه نه تنها به خاطر طعم شیرین و خوشمزه آن است ، بلکه به دلیل این است که خبر از پیش رو بودن تابستان می دهد . 

 

توت فرنگی ها با رایحه شیرین و هیجان انگیزشان ، حس بسیار با طراوتی را در شما ایجاد می کنند . آن ها سرشار از انواع ویتامین ها ، پروتئین ها و مواد معدنی هستند که برای سلامتی بسیار سودمند خواهند بود . 

 

این میوه دوست داشتنی همچنین برای سیستم عصبی نیز بسیار سودمند خواهد بود و خاصیت آرام بخشی و تقویت ذهن را دارد و برای بی خوابی و استرس نیز بسیار سومند است . 

 

رایحه ای شیرین و ساده که یاد آور دوران پر خاطره کودکی است و باعث ایجاد شادی و هیجان در شما می گردد .

 

شکل برش خورده آن که شبیه به یک قلب است ، یادآور عشقی بی پایان است و رنگ قرمز بسیار زیبای آن احساسات رومانتیک و عاشقانه را در شما زنده خواهد کرد . 

 

در صنعت عطر سازی مدرن ، این میوه در ترکیبات مختلف و در ساخت انواع عطرها استفاده می گردد . این نت در ترکیب با نت های چوبی رایحه هایی انرژی بخش و جذاب را به وجود می آورد . 

 

 

 

 

 

 

    • ...
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه