• زمان : ۱۳۹۲/۱۱/۲۷،‏ ۱۶:۴۵
  • نمایش : ۷۱۴ دفعه
شلیل Nectarine

شلیل میوه ای بسیار خوشمزه و آب دار و تابستانی است که طرفداران بسیار زیادی دارد . شلیل شباهت بسیار زیادی به هلو دارد . منشا و مبدا اصلی این میوه را چین می دانند .

کشت هلو به دو هزار سال قبل از میلاد باز می گردد . امروزه انواع بسیاری از آن در چین و سراسر جهان موجود است . این میوه در چین نماد عمر طولانی است . 


قبلا تصور بر این بود که شلیل دو رگه ای بین هلو و آلو می باشد ، اما مشخص گردید که شلیل نوعی هلو است که از طریق جهش رویشی در یکی از ژن های هلو ایجاد شده است . 

برخی شليل ها به رنگ سبز و برخی ديگر به رنگ های زرد ، قرمز و نارنجی است . شليل را می توانيد در باغچه های خانه نيز بکاريد اما آن چه بايد بدان توجه کنید اين است که شليل در اقليم و شرايط آب و هوايی که در بهار دچار يخ بندان و سرمازدگی مي شود و زمستان نیز دمای خيلی پايينی دارد به خوبی پرورش نمی يابد . 

شليل يک منبع غنی از آنتی اکسيدان هایی است که با راديکال های آزاد در سلول ها می جنگد . آنتی اکسيدان های موجود در شليل در بدن به ويتامين آ تبديل می گردند . 


هسته شلیل را نبايد خورد ، زيرا دارای ماده ای به نام آميگدالين است که در بدن تبديل به يک سم قوي می گردد و هنگامي که خورده می شود يا وارد بدن می گردد ، می تواند موجب بيماري های شديد و خطرناک و يا حتی مرگ شود . 


شلیل سرشار از ويتامين های آ و سی می باشد و بهترین میوه برای افراد گرمازده محسوب می گردد .

بيش از یکصد و پنجاه گونه شليل در دنيا وجود دارد . شليل ميوه بومی آسياست . اين ميوه كه هلوی بدون كرك هم ناميده مي شود ، از خانواده هلو است و طعمی شيرين تر از هلو دارد .