• زمان : ۱۳۹۲/۱۲/۳ ه‍.ش.،‏ ۱۹:۱۲
  • نمایش : ۹۰۱ دفعه
میوه ستاره ای Star Fruit

نام دیگر این درخت Carambola است . این درخت بومی اندونزی ، هند و سریلانکاست . این درخت بیشتر به دلیل میوه آن و ارزش غذایی این میوه بسیار معروف است . 

این میوه در کشور های دیگر نیز بسیار محبوب است . این درخت در جنوب شرقی آسیا و مالزی برای بیشتر از سیصد سال است که کشت می گردد . این درخت معمولا به صورت خود به خود نمی روید و در آب و هوای مرطوب و مناطق استوایی کاشته می شود . میوه ستاره ای یک میوه پنج وجهی است . هنگامی که تکه های این میوه را برش می دهید ، شکلی مانند ستاره پیدا می کنند . شکل ستاره ای این میوه در فرهنگ های مختلف به عنوان سمبل خاصی شناخته می شود . به عنوان مثال در فرهنگ بودا این پنج پر هر کدام به عنوان سمبل های خاصی از کارهای ناشایست شناخته می شوند که عبارتند از : عدم استفاده از مواد مخدر ، عدم استفاده از مشروبات الکلی ، قمار بازی نکردن ، دزدی نکردن و عدم تجاوز به جان و ناموس مردم . 


پوست این میوه بسیار نازک و سبک است و رنگ آن زرد تیره است . این میوه به طور کامل خوراکی است ، هم پوست و هم دانه و هم مغز میوه . رنگ میوه آن نیز از زرد کم رنگ تا تیره متفاوت است . این میوه دارای دو نوع ترش و شیرین است . نوع هندی آن معمولا ترش است و نوع شیرین آن معمولا در چین کشت می گردد . نوع ترش آن در هند برای استفاده در ترش کردن غذاها به جای تمبر هندی به کار می رود . این درخت سالانه پنجاه تا صد کیلو میوه می دهد . مزه این میوه ترکیبی است از سیب ، آناناس و کیوی . 

این میوه دارای شکل زیبایی است و هنگامی که آن را می بریم ، بسیار شبیه ستاره می شود . از این رو می توان از آن در سالاد و برای تزئین غذاها استفاده کرد .

    • ...
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
مطالب مشابه