• زمان : ۱۳۹۲/۱۲/۲،‏ ۰:۰۰
  • نمایش : ۱٬۲۶۱ دفعه
نارگیل Coconut

بحث های زیادی پیرامون خواستگاه اصلی نارگیل مطرح می باشد . فسیل های میوه هایی مشابه نارگیل البته در ابعادی کوچک تر در نیوزیلند کشف گردیده که مربوط به پانزده میلیون سال قبل است .

حتی سنگواره‌ های قدیمی تری نیز در راجستان هند کشف شده‌ اند . این میوه بومی مناطق آفریقای جنوبی ، دلتای رود گنگ و آمریکای جنوبی است . درخت نارگیل نیازمند شرایط آب و هوایی خاص و ویژه برای رویش است . این شرایط خاص عبارت است از آب و هوای گرم با دمای بسیار بالا ، بارش باران و رطوبت بالای هشتاد درصد برای بازدهی بهتر . 


میوه نارگیل بر خلاف نام آن ( Nut ) به دسته آجیل ها تعلق ندارد و از اعضا خانواده نخلی‌ ها Arecaceae‏ محسوب می گردد . واژه نارگیل به میوه نخل نارگیل اشاره دارد . 

این میوه شامل سه لایه مختلف است . سخت ترین لایه این میوه Mezocarp است . 

هنگامی که به رایحه نارگیل فکر می کنید ، شاید بوی ماده شیری رنگ داخل آن در ذهن پدیدار گردد . لایه ها داخلی این میوه بسیار نرم و لطیف هستند و لایه های بیرونی آن ضخیم ترند . آب نارگیل یک نوشیدنی بسیار محبوب و پر طرفدار در مناطق استوایی است ، جایی که این میوه بسیار تازه و با طراوت در دسترس است . آب نارگیل بعد از آب پرتغال ، دومین نوشیدنی پر طرفدار در برزیل است . آب نارگیل سرشار است از شکر ، فیبرها ، پروتئین ها ، آنتی اکسیدان ها ، مواد معدنی و انواع ویتامین ها .

طعم نارگیل وابسته به مکانی است که نخل نارگیل در آن رشد پیدا کرده است . 

بسیاری از کرم های ضد آفتاب و لوسیون های بدن از رایحه نارگیل نشات گرفته اند که رایحه ای بسیار دلپذیر را برای مصرف کنندگان پدید می آورند .

در دنیای عطر و ادکلن نیز تعداد بسیار زیادی از عطر ها وجود دارند که از رایحه بسیار دلچسب نارگیل همراه با ترکیب دیگر نت ها در آن ها استفاده گردیده است ، رایحه ای که در روزهای سرد و برفی و بارانی زمستان ، شمار را به یک روز گرم تابستان برده و لذت وصف ناشدنی را برایتان به ارمغان می آورد . همین طور در روزهای گرم تابستان حسی نیرو بخش و با طراوت را به ارمغان می آورد . 

از عطرهای بسیار موفق و معروف که نت نارگیل با ظرافت بسیار خاصی در آن نهفته است می توان Versace Crystal Noir و Dior Hypnotic Poison  را نام برد .