• زمان : ۱۳۹۲/۱۱/۲۱،‏ ۱۴:۱۲
  • نمایش : ۸۴۸ دفعه
کامکوآت Kumquat

کامکوآت ، یک نوع مرکبات کوچک محسوب می گردد که دارای طعمی شیرین است که البته مزه ای ترش در قلب آن نهفته است . درختچه ای کوچک دارد که میوه های نارنجی رنگ آن که شبیه به پرتغال است و البته دراز و باریک از آن آویزان است . 

درون آن مانند سایر مرکبات پره‌ پره است ، ولی اندازه و شکل آن همانند خرماست. این میوه معمولا با پوست خورده می‌شود و از آن مربا نیز تهیه می گردد . این میوه در شمال ایران هم می‌روید .

درخت کامکوآت دارای برگ‌های ریز و همیشه سبز است و بومی بخشی از کوه‌ های جنوب شرق چین است . در حال حاضر به منظور بهره برداری از میوه‌ لذیذ آن و همچنین به عنوان یک گیاه تزیینی در نقاط دیگر دنیا از جمله ایالات متحده ، کشت و پرورش داده می‌شود .

در فصل زمستان ، یک درخت بالغ کامکوآت می‌تواند وزن چند صد عدد از میوه های زیبایش را که هرکدام به اندازه یک زیتون درشت هستند ، تحمل کند .

زمانی که میوه کامکوآت را برش می‌زنیم ، ظاهری شبیه به یک پرتقال کوچک دارد که پره‌های آن به سفتی به یکدیگر و پوسته خارجی متصل شده‌اند و عموما یک یا دو عدد هسته در مرکز هر پره وجود دارد . طعم هسته آن مانند هسته‌ های پرتقال تلخ است و هنگام خوردن میوه باید از دهان خارج شده و دور ریخته شود . کامکوآت‌ هایی که در باغ یا باغچه کاشته می‌ شوند (نه در گلدان )، می‌توانند تا ارتفاع دو و نیم متر و عرض یکصد و هشتاد سانتی‌ متر رشد کنند .